Opublikowano

Top 10 rzeczy w które warto wyposażyć plac zabaw

plac-zabaw

1. Wzniesienie

Przedstawiamy top 10 rzeczy w które warto wyposażyć plac zabaw. Większość placów zabaw jest płaska jak naleśnik, bez wątpienia starannie wyrównywana w celu zapewnienia bezpiecznej instalacji sprzętu na dużą skalę. I wszystko jest w porządku, jeśli jest na to dużo miejsca. Jeśli nie, to polecam dodać małe, pokryte trawą wzgórze lub kopiec. Dla dzieci jest coś nieodpartego w tym, że zdobywa szczyt “wielkiej góry”.  To sprawia, że dzieciaki ​​czują się większe w Twoim placu zabaw. Delikatne nachylenie około 30-40 stopni powinno sprawić, że wznoszenie się pod górę i zjazd w dół (bieganie lub kołysanie) wystarczy, aby uzyskać pewien pęd. A wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to trochę ziemi i nasion trawy, a po kilku tygodniach będziesz miał “wzgórze”, z którego możesz być dumny!

2. Drzewo idealny element na plac zabaw

Zabawa w naturze to pierwsza, najlepsza opcja do rozwijania aktywności ruchowych dla Twojego dziecka. Drzewo jest naturalną opcją do zabawy,  jeśli masz w pobliżu dobre drzewo wspinaczkowe, skorzystaj z tego. Możesz na nim powiesić huśtawkę. W przypadku starszych dzieci, nadzorowana pod okiem dorosłego wspinaczka zbuduje siłę fizyczną i pewność siebie.

3. Elementy Modułowe

Podczas gdy instalacje na dużą skalę na placach zabaw doskonale nadają się do powtarzalnych działań, które budują zaufanie dzięki praktyce, konieczne jest od czasu do czasu tworzenie nowych wyzwań. I w tym miejscu zastosowanie elementów modułowych może zrobić dużą różnicę. Mniejsze, modułowe elementy gry mogą być rozmieszczone na wiele sposobów, aby stworzyć ekscytujące nowe doświadczenia dla dzieci. A ty nie potrzebujesz dużo, by wydobyć wiele z tych, które masz. Oto sześć świetnych dodatków, które pomogą Ci urozmaicić plac zabaw:

bocianie gniazdo

4. Trapez

Nie ma lepszej instalacji na plac zabaw do rozwoju układu równowagi niż trapezy gimnastyczne .  Zawieszenie oraz kołysanie budują siłę i koordynację górnej części ciała, a jednocześnie pozwalają dzieciom poruszać się w nowy i kreatywny sposób.

5. Huśtawki

Huśtawki powodują wrażenie ruchu i wolności – pierwszy prawdziwy dziecięcy kurs latania – pomagając im w precyzyjnym dopasowaniu balansu i wyczuciu rytmu i wyczucia czasu.

Huśtawki

6. Karuzela

Kontrolowane wirowanie ma kluczowe znaczenie dla rozwoju dzieci, więc karuzela lub jakikolwiek inny rodzaj urządzenia wirującego powinien być stałym elementem na każdym placu zabaw.

7. Deski

Prosta i wytrzymała deska może być źródłem godzin innowacyjnych zabaw związanych z ruchem. Należy zaprojektować je tak, aby był modułowe, aby można je było podnosić lub obniżać dla dzieci o różnych poziomach umiejętności.

8. Tunele

Tunele zapewniają niezbędny rozwój świadomości przestrzennej, dając jednocześnie dzieciom wspaniałe, bezpieczne miejsca do ukrycia! 

9. Huśtawka wagowa (ważka)

Huśtawka zwana potocznie ważką, to niezastąpiony element każdego placu zabaw. Zaprojektowana została z myślą o zabawach dwójki dzieci, dająca im mnóstwo frajdy i poczucia wysokości.

10. Ślizg

Poczucie prędkości, jaką zapewnia zjeżdżalnia, daje dzieciom dreszczyk emocji i zachęca je do kontynuowania ruchu! A kiedy będą gotowe, spróbują ślizgać się na różne sposoby, aby poczuć, co znaczy prędkość!

plac zabaw

Partner KBT